(vadovas  Gintautas Šmitas, Punios skyriaus kultūrinės veiklos vadovas)

Kapela susikūrė 1987 metais ir nuo šios datos prasidėjo šio kolektyvo sėkmės istorija, besitęsianti jau 33-jus metus. O istorija išties labai iškalbinga, su gražiausiomis lietuvių liaudies dainomis, iškalbingomis melodijomis, širdingais valsais ir trankiomis polkomis.

Kūrybinės veiklos istorijos puslapiuose – aktyvi koncertinė veikla Punios miestelio šventėse, Alytaus rajono renginiuose, svečiavimasis kaimyninėse savivaldybėse, respublikiniuose renginiuose, konkursuose, jubiliejuose, televizijos laidose, taip pat viešėta ir Lenkijoje. Kolektyvo skambias dainas ir muziką pamėgę kone visos Lietuvos kapelinės muzikos mylėtojai ir klausytojai.

Kolektyvo repertuare: aranžuotos liaudies dainos, romansai, autoriniai kūriniai. Repertuaras kasmet papildomas ir atnaujinamas kūriniais, kurie kaskart suskamba vis ryškesniais melodingais akordais.

Iš kolektyvo veiklos:

  • 2001 m. dalyvauta LRT laidoje „Būk artistas“, laidoje „Duokim garo!“;
  • 2005 m. –  kaimo kapelų šventėje-varžytuvėse „Grok, Jurgeli!“ Dzūkijos regiono atrankiniame koncerte ir iškovota teisė atstovauti Alytaus rajoną ir Punios kraštą Lietuvos didžiojoje scenoje;
  • 2008 m. LRT laidoje „Gero ūpo“ laimėta II vieta;
  • 2011-2012 m.  LRT laidoje „Duokim garo!“ –  I vieta;
  • 2012 m. Pietų Lietuvos kaimo kapelų varžytuvėse „Grok, Jurgeli!“ užimta II vieta;
  • 2013 m. dalyvauta 16-me Lietuvos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“ Šiauliuose.

Kasmet,  po keletą kartų liaudiškos muzikos kapela „Punelė“ dalyvauja LRT laidoje „Duokim garo!“.

Išleistos trys kompaktinės plokštelės: „Ant Nemuno kranto“ (2005 m.), „Prisiminimai“ (2009 m.), „Vaikystės pirkelė“ (2014  m.).

2017  m.  kapela „Punelė“ atšventė savo kūrybinės veiklos 30-ties metų kūrybinės veiklos sukaktį.

Vadovo Gintauto Šmito iniciatyva, Punioje nuo 2013 metų rengiama kapelų šventė-varžytuvės „Ant Nemuno kranto“ Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Renginyje dalyvauja geriausios liaudiškos muzikos kapelos iš visos respublikos. Tai mėgstamas puniškių, Alytaus rajono gyventojų ir svečių renginys.

Kapela „Punelė“  užmezgusi bendradarbiavimo ryšius su daugeliu žinomų Lietuvos liaudiškos muzikos kolektyvų, populiarina lietuvių liaudies dainas, atstovauja Alytaus rajoną ir garsina jo vardą  Lietuvoje.