(vadovas Gintautas Šmitas, Punios skyriaus kultūrinės veiklos vadovas)

Kultūrinės veiklos vadovas Gintautas Šmitas, vieną dieną ėmė ir subūrė mėgstančius muzikuoti mokyklinio amžiaus vaikus. Ir taip, 2007 metais, iš to didelio entuziazmo ir užsispyrimo, ilgų muzikavimo vakarų ir prasidėjo kapeliukės „Nemunėlis“ veikla.

Vaikams tai buvo ne tik hobis, bet sunkus ir atsakingas darbas. Į repeticijas vis susibėgdavusius vaikus, Gintautas mokė  muzikinio rašto ir grojimo technikos, taip pat grojimo iš klausos ir kitų subtilybių būdingų liaudies muzikai.  Iš pat pradžių vaikai grojo mušamaisiais, barškučiais ir kitais paprastesniais instrumentais. Taip pamažu ir gimė „Nemunėlio“ repertuaras pasipildydamas vis naujomis lietuvių liaudies vaikiškomis dainomis ir  linksmomis polkutėmis.

Pirmoji jaunųjų muzikantų karta jau užaugo, išvyko iš Punios studijuoti ar dirbti.
Nors kapeliukės sudėtis dažnai keičiasi ir atsinaujina naujais nariais, bet repertuaras dėl to nenukenčia ir pasipildo naujais liaudies muzikos kūriniais.

Kolektyvas viešėjo Jaunimo dienų renginyje Kaune, taip pat svečiuojasi kaimyninėse Jiezno šventėse, ir žinoma visada mėgiami ir laukiami savo krašto renginiuose ir subuvimuose Punioje.