(vadovė Dalia Jusienė,  Butrimonių skyriaus kultūrinių renginių organizatorė)

Ansamblis susikūrė 2006 metų pavasarį. Pirmieji mokytojai ir įkvėpėjai folkloro studija „Daulėlio“ iš Alytaus, geriausi draugai Druskininkų folkloro ansamblis „Racilukai“ ir Merkinės  folkloro studija „Kukumbalis“.  Su jais vyko daug bendrų susitikimų ir koncertų.

Ansambliečiai paruošė ne vieną koncertinę programą ir pristatė ne tik Lietuvos miestų, bet ir Vokietijos bei Lenkijos žiūrovams.

  • 2010 m. kolektyvas pelnė geriausio rajono kolektyvo vardą, 2009 m., 2013 m. ir 2018 m. dalyvavo respublikinėje dainų šventės folkloro dienoje.
  • Kolektyvo nariai  – nuolatiniai Vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos konkurso  „Tramtatulis“ rajoninių, regioninių  ir respublikinių turų dalyviai. 2009 m. kolektyvo narė Akvilė Vervečkaitė  tapo respublikinio turo laureate,  2013 m. solistė  Rimgailė Anušauskaitė – regioninio turo laureate, o 2015 m. – respublikinio turo diplomante.
  • 2011 m. ir 2012 m. vasaromis organizuotos kūrybinės stovyklos su vokiečių ir lenkų jaunimu „Mus vienija menas“. Vadovaujant etno specialistams paruoštos koncertinės programos ir pristatytos Eičiūnų, Butrimonių, Nemajūnų ir Birštono žiūrovams.
  • 2012 m. kolektyvo nariai parodė gražią iniciatyvą ir suorganizavo pirmąjį dainuojamosios poezijos ir folkloro festivalį „Kaime žydi abrikosai“, kuris vyksta kasmet ir pritraukia žinomus atlikėjus ir žiūrovus iš visos Lietuvos. Prasidėjęs Eičiūnuose, jis apkeliavo Butrimonis, Daugus, Stakliškes. Festivalio naujovė – žygiai istorinėmis vietomis. 2022 metais numatomas 10-sis jubiliejinis renginys.
  • 2016 m. kolektyvo kūrybinės veiklos 10-ties metų sukakčiai įrašytas diskas, organizuota šventė su žinomais jaunimo folkloro kolektyvais, ansamblio draugais.

Dalis jaunimo šiuo metu gyvena Vilniuje ir Kaune, bet sugrįžta į didesnes kaimo šventes ir pasikviečia kolektyvus, kuriuose dabar dalyvauja, o su likusiais gimtajame kaime – dainuojame ir muzikuojame toliau.