(vadovas Edvinas Zaleckas, Miroslavo skyriaus kultūrinės veiklos vadovas)

Stilizuotos muzikos kapelos „Balkis“ debiutinis koncertas įvyko 2018 m. rudenį Alytaus miesto derliaus šventėje. Per trumpą veiklos gyvavimo laikotarpį, kolektyvas savo programą pristatė daugelyje renginių, koncertų ir švenčių Alytaus rajone.

2019 m. vasarą, kolektyvas dalyvavo Alytaus miesto šventėje, festivalyje „Dzūkų godos“. Taip pat  ne kartą  klausytojų širdis džiugino ir kaimyninių rajonų rengiamas šventes papuošė skambiomis dainomis, melodingais valsais ir ritmingomis polkomis.

Šiuo metu kapelą atstovauja 5 nariai: Juozas Kavaliauskas, Vytautas Muliuolis, Mindaugas Verbickas, Edvinas Zaleckas, bei jauniausias narys Edvinas Švipas, kolektyvo narių švelniai dar vadinamas „Mažyliu“.

Kolektyvo narius sieja bendras tikslas – begalinė meilė muzikai ir dainai.  Todėl  atlikėjai savo muzikoje stengiasi ieškoti naujovių ir senus, visiems puikiai žinomus kūrinius stengiasi perteikti tradicinėmis ir modernesnėmis išraiškos priemonėmis  bei  atskleisti liaudies muzikos savitumą  ir grožį.

Tikimės, kad stilizuota muzikos kapela „Balkis“ naujais kūriniais rašys savo sėkmės istoriją ir ilgai džiugins klausytojų širdis.